pn-pt, 7-15     phone +48 518 240 104      

FAQ

 1. Ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV
  Promieniowanie UV może powodować m.in. odczyn alergiczny, zapalenie rogówki lub spojówki, zaćmę fotochemiczną.
  Oczy dziecka są dużo bardziej narażone na szkodliwe działanie promieniowania UV niż oczy osób dorosłych. Dzieje się tak, ponieważ soczewka oczna naszych maluchów jest przeźroczysta i przepuszcza większość szkodliwego promieniowania, które dociera do siatkówki.
  Okulary Real Shades posiadają szkła z filtrem UV 400 - odfiltrowują praktycznie 100% promieniowania UV.
   
 2. Ochrona przed nadmiarem światła widzialnego
  Gdy do oka dociera wielokrotnie więcej światła niż niezbędne do dobrego widzenia, powoduje to efekt olśnienia, bóle, łzawienie oczu oraz obniżenie percepcji.
  Częstą reakcją na nadmierną ekspozycję oczu na słońce jest również posłoneczne uszkodzenie rogówki (photokeratitis).
  Noszenie okularów przeciwsłonecznych pozwala uniknąć dyskomfortu i nieprzyjemnych następstw zbyt intensywnego nasłonecznienia.
   
 3. Inwestycja w przyszłość
  Dzieci mają szersze źrenice oraz bardziej przezierne soczewki niż dorośli, dlatego więcej szkodliwych promieni wnika do oka. Promienie nie szkodzą oczom natychmiast, więc często nie zwracamy na nie większej uwagi.
  Szkodliwe promieniowanie UV powoduje szybsze starzenie siatkówki i odpowiada za powstanie w późniejszym wieku różnego rodzaju schorzeń jak np. zaćma fotochemiczna (zmętnienie soczewki).
   
 4. Ochrona przed alergenami
  Jeśli Twoje dziecko jest uczulone na pyłki, wówczas okulary z dobrze dobranymi oprawkami (przylegającymi do twarzy) pomagają chronić przed alergenami.
   
 5. Kształtowanie dobrych nawyków
  Zakładając okulary przeciwsłoneczne dzieciom, przyzwyczajamy je do nich i kształtujemy prawidłowe nawyki - dbania o oczy i wzrok.
   
 6. Ochrona przed owadami
   
 7. Modny dodatek o każdej porze roku.

Temperatura na zewnątrz spada, nie oznacza to jednak, że promieniowanie UVA i UVB ustało. Gdy słońce znajduje się niżej, podczas chłodniejszych miesięcy, może razić bardziej.
Wiemy, że oczy dzieci nie są w pełni rozwinięte, stąd też są bardziej narażone na rozwój chorób wskutek ekspozycji na promienie UV, spędzając najwięcej czasu na zewnątrz.
Mamy nadzieję, że zakładacie okulary swoim pociechom podczas jesiennych spacerów. Jeśli przestaliście, ponieważ zmieniła się pora roku, zachęcamy Was do wyjęcia okularów z szafy. Stanowią one również znakomitą barierę przed zimnym, intensywnym wiatrem.

Promienie słońca padając na gładką powierzchnię (np. woda, śnieg, lód) ulegają rozproszeniu w dwóch kierunkach:

 • pionowym (fala świetlna drgająca w kierunku pionowym) - są nośnikiem ważnych informacji na temat kolorów i kontrastów
 • poziomym (fala świetlna drgająca w kierunku poziomym) - tworzą oślepiające refleksy

Soczewka z filtrem polaryzacyjnym przepuszcza fale drgające w kierunku pionowym (istotne dla oka informacje), wygaszając fale biegnące w kierunku poziomym (refleksy), dzięki temu obraz trafiający do oka:

 • ma zredukowane odblaski/refleksy
 • kolory mają większe nasycenie
 • poprawia się komfort widzenia

 

Obraz widziany przez okulary:

Promieniowanie ultrafioletowe (UV) jest szkodliwe dla oczu dziecka ponieważ soczewki maluchów nie potrafią go zatrzymywać.
W szkłach okularów przeciwsłonecznych dla dzieci powinno stosować się filtry, które blokują to promieniowanie.
W praktyce długość fali promieniowania UV wynosi od 10 do 400nm i dzieli się na 3 zakresy:

 • promieniowanie UVC: 10-290nm
 • promieniowanie UVB: 290-320nm
 • promieniowanie UVA: 320-400nm

Filtr UV 400 oznacza, że szkła okularów blokują promieniowanie o długości fali do 400nm, czyli właśnie szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe.
Okulary Real Kids Shades posiadają filtr UV 400 co potwierdzono badaniem laboratoryjnym: http://realshades.pl.pl/certyfikaty (Test UV)

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Popup Twisto Popup Twisto